Na swoim!

 

No i stało się - tuż przed Wigilią niemal wszyscy mieszkańcy Małego Portu otrzymali upragnione klucze do swoich lokali. A już po Świętach inwestor przekaże także ostatnie dwa - z dwunastu mieszkań - tej nowej osowskiej inwestycji. Tym samym można śmiało zakrzyknąć w marynarskim stylu: dopłynęliśmy!

Warto dodać, że wystrój części wspólnych Małego Portu nawiązuje ściśle do nazwy tego projektu - na ścianach zawisły zdjęcia o tematyce marynistycznej, a lada dzień na wszystkich piętrach budynku pojawią się także wielkie postery z fotografiami wielkich żaglowców sunących po pełnym morzu. Doskonale prezentują się też detale - numery mieszkań zostały zaprojektowane i wykonane na specjalne zamówienie ze szcztkowanego dibondu. Gustownie wygląda też duża tablica z adresem (ul. Victorii 19), wykonana z grubego szkła akrylowego, zawieszona przed kilkoma dniami na frontowej elewacji budynku.

W ostatnich dniach inwestor przekazał także klucze do dwóch pięknych domów w inwestycji Willa Jutrzenki. Tym samym niemal jednocześnie zakończona została realizacja dwóch dużych projektów deweloperskich marki Pomorskie Domy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących zakończoną już budowę mieszkań w inwestycji Mały Port.
A przy okazji - życzymy wszystkim naszym klientom zdrowych, pogodnych i szczęśliwych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Osowa - ależ tu pięknie!

 

Zapewne nie każdy wie, że nazwa dzielnicy Osowa, w której powstają nasze inwestycje, pochodzi od karczmy, która działała na tym terenie w XVI wieku. Owa karczma stała wówczas wśród drzew osik, zwanych wówczas osami, stąd właśnie późniejsza nazwa "osowa". Inne źródła podają z kolei, że dzisiejsza Osowa to Osowa Góra (po kaszubsku - Osowo Góra), które to określenie nawiązuje do górzystego krajobrazu Osowej.

Nie każdy też wie, że właściwa, obowiązująca w dokumentach urzędowych, odmiana nazwy tej dzielnicy brzmi "do Osowej", a nie (jak często daje się słyszeć) "do Osowy". Ale to przecież nie ma większego znaczenia, skoro i wszyscy wiedzą doskonale, że idzie po prostu o naszą gdańską Osowę, prawda?

A kto z państwa wie, że na terenie Osowej już od kilku lat wypoczywać można w pięknym zielonym parku, uznanym w 2012 roku za Najpiękniejszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego? To właśnie osowski park przy ulicy Chirona (oddany do użytku w 2010 r.), zwyciężył w tym prestiżowym konkursie ogłoszonym przez marszałka województwa pomorskiego. Dodajmy, że inwestycja powstawała przez kolejne sześć lat, a w jej ramach pogłębiono staw, zbudowano niewielkie molo, a przede wszystkim - przygotowano bezpieczny plac zabaw dla dzieci i praktyczną siłownię na świeżym powietrzu, z której każdego dnia korzystają mieszkańcy Osowej. Na terenie parku jest też ogrodzony wybieg dla psów. Dodajmy, że to urokliwe miejsce położone jest zaledwie kilka minut spacerem od naszej sztandarowej inwestycji - Małego Portu przy ul. Victorii.

A jak dziś wygląda osowski park? Najlepiej sprawdzić to osobiście. Zachęcamy też do obejrzenia galerii zdjęć tej pięknej inwestycji, opublikowanych na naszej stronie internetowej w zakładce Otoczenie inwestycji. Zapraszamy!

 

Ostatnia szansa na nowy dom!

 

Własny nowy dom w pięknej okolicy? To marzenie jest teraz na wyciągnięcie ręki - w naszej ofercie dostępny jest ostatni dom w inwestycji Bursztynowy Zakątek, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Osowskiego.

To jeden z pięciu domów w szeregu, posadowiony na dużej działce (296 m2), a jego powierzchnia to 138,6 m2 (plus duże użytkowe poddasze). Na parterze dostępne są: przestronna kuchnia połączona z aneksem jadalnym, wygodny salon wypoczynkowy, duża widna łazienka i garaż z powierzchnią gospodarczą. Piętro budynku tworzą trzy obszerne sypialnie, garderoba i dodatkowa łazienka. A to jeszcze nie wszystko, bo wykorzystać można także bardzo duże poddasze (25 m2) - to idealne miejsce do przygotowania wygodnej sypialni.

Wysoki standard mieszkania zapewni ogrzewanie podłogowe (parter i łazienki) oraz piękny kominek, a ciepło dostarczy kocioł kondensacyjny marki Viessmann. Nie można zapominać też o pięknym, zagospodarowanym ogrodzie - to idealne miejsce do całorocznego wypoczynku! Budynek jest już gotowy, czeka na nowego właściciela. Dodajmy jeszcze, że możliwe jest przygotowanie domu "pod klucz", w bardzo korzystnej cenie.

Warto dodać parę słów na temat samej inwestycji - Bursztynowy Zakątek to kameralna inwestycja na granicy Gdańska Osowej i Chwaszczyna. To niewielkie osiedle domów jednorodzinnych domów w szeregowej zabudowie położone na granicy Gdańska Osowej i Chwaszczyna. Blisko stąd zarówno do trójmiejskiej obwodnicy, jak i całej infrastruktury usługowo-handlowej dzielnicy - licznych sklepów, przedszkoli, ośrodka zdrowia czy lokalnego gimnazjum. Z terenu inwestycji roztacza się widok na piękne Jezioro Osowskie.

Łączna cena nieruchomości wraz z przynależnym do niej ogrodem to 529 000 zł. Więcej informacji na temat zalet tej inwestycji znaleźć można tutaj. Osoby zainteresowane oferowaną przez nas nieruchomością proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy - nasz doradca udzieli Państwu wyczerpujących informacji, a także zaprosi na prezentację domu.

Zielono nam!

 

Choć to środek jesieni, Mały Port zakwitł zielenią - wszystko za sprawą nasadzeń, które pojawiły się w ogrodach i przed budynkiem. Wyliczmy kolejno: w każdym z ogródków wysadzono kilkadziesiąt krzewów żywotnika (zwanego też popularnie tują). Z kolei przed wejściem do budynku ogrodnicy wkopali dwa drzewka. Dodatkowo, cały teren wokół budynku został uprzednio dokładnie uporządkowany, odchwaszczony i obsiany trawą. Fachowcy od zieleni dokładnie oczyścili też pobocze ul. Victorii, dzięki czemu cały teren Małego Portu będzie wyglądał naprawdę okazale. 

Warto jeszcze wspomnieć o tym wszystkim, co dzieje się na wewnątrz budynku. A jest co wyliczać - zamontowano m.in. wszystkie drzwi wejściowe do mieszkań i komórek lokatorskich, a przy schodach pojawiły się nowiutkie balustrady. Mały Port wygląda też pięknie z zewnątrz, a to za sprawą przeszkleń, które zamontowano między balustradami poszczególnych balkonów. 

Intensywne prace trwają też na terenie Willi Jutrzenki, która także niebawem będzie gotowa do użytku. Obecnie trwa murowanie płotu, pracownicy budowlani kończą też ocieplanie poddaszy w budynkach oraz przygotowanie podbitki pod okapem dachu.

Zachęcamy do odwiedzin naszej galerii zdjęć - znajdą tam Państwo serię fotografii dokumentujących aktualny stan zaawansowania prac budowlanych na terenie Małego Portu i Willi Jutrzenki.

Mały Port - wielkie zmiany!

 

Nowa inwestycja "Pomorskich" już w pełnej krasie! Gdy ze ścian budynków zniknęły ostatnie rusztowania, budynek nabrał wreszcie pełni barw - lśni bielą, a charakterystyczne detale w kolorze stali dodają mu tylko charakteru. Nie ulega już żadnej wątpliwości, że Mały Port naprawdę może się podobać.

Co dalej? Już w przyszłym tygodniu fachowcy rozpoczynają montaż ogrodzenia wokół budynku. Zostanie ono wykonane w systemie panelowym, w kolorystyce ściśle nawiązującej do kolorów ścian zewnętrznych Małego Portu. Niemal jednocześnie rozpocznie się też montaż frontowej elewacji. I to nie byle jakiej - charakterystyczna okładzina z boazerii drewnianej wykonana zostanie z... cedru kanadyjskiego! To bardzo wysokiej jakości drewno z drzew sosnowatych, niezwykle odporne na czynniki zewnętrzne (grzyby, szkodniki). Dzięki temu Mały Port będzie wyglądać naprawdę okazale!

Dodajmy, że intensywne prace trwają także w środku - robotnicy wykonują obecnie szpachlowanie ścian części wspólnych budynku, trwa też przygotowanie do wyłożenia kafli na klatkach schodowych oraz balkonach. Fachowcy zajmują się także solidnym obudowaniem szachtów instalacyjnych.
A już we wrześniu rozpoczynają się pierwsze prace związane z przygotowaniem zieleni wokół Małego Portu. Bo przecież najważniejsze, by to miejsce było naprawdę rodzinne i przyjazne - soczysta zieleń z pewnością ubarwi tę nową osowską inwestycję!

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy - są dostępne w naszej galerii zdjęć. A jeszcze serdeczniej zapraszamy do odwiedzenia Małego Portu osobiście. Zwłaszcza, że do budynku prowadzi teraz piękna nowa droga, wykonana z kostki brukowej typu "meba" (także w ramach całego tego projektu).

Na koniec ważna informacja - to ostatni moment, by zamieszkać w Małym Porcie! W ofercie dostępne są dwa ostatnie mieszkania: wygodne 2-pokojowe lokum na I piętrze (mieszkanie nr 3) oraz ładny 3-pokojowy lokal na III piętrze (mieszkanie nr 12) z przepięknym 20-metrowym tarasem!
Więcej informacji na temat aktualnej oferty mieszkań w Małym Porcie uzyskają Państwo w naszym biurze sprzedaży (telefon: 607 607 464).

Zapraszamy!

Co słychać w "Pomorskich"?

 

Miło nam poinformować, ostatnich dniach w kilku ogólnopolskich serwisach nieruchomości (m.in. morizon.pl, tabelofert.pl oraz domy.pl) pojawiły się artykuły poświęcone naszym nowym projektom mieszkaniowym - inwestycji Mały Port oraz Willi Jutrzenki. Można tam znaleźć sporo informacji na temat postępów w pracach budowlanych na terenie naszych inwestycji. Zachęcamy zatem do lektury - bezpośrednie linki do tych materiałów publikujemy poniżej:

Mały Port już nie taki mały (morizon.pl) 
Mały Port rośnie w oczach (domy.pl)


Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy Małego Portu i Willi Jutrzenki - są już dostępne w naszej galerii.
Informujemy także, że w sprzedaży mamy jeszcze jedno mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni 44,9 m2 (I piętro). Osoby, które chciałyby obejrzeć ten lokal, prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży.

Dach że... ach!

 

Każdy, kto odwiedzi dziś teren budowy Willi Jutrzenki, może już podziwiać piękny, grafitowy dach budynku. I trzeba szczerze przyznać, że wybór właśnie tego koloru oraz technologii, w jakiej wykonano zadaszenie (blacha zakładana "na rąbek") był naprawdę trafiony - dach prezentuje się wyjątkowo okazale. Dodajmy, że fachowcy zainstalowali już także wszystkie okna w budynku, solidnie je podmurowując.

W tej chwili trwają prace związane z przygotowaniem wszystkich instalacji elektrycznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Willi Jutrzenki. Robotnicy oczyścili także teren wokół budowy i wstępnie go wyrównali. Dzięki temu widać już dziś, że nowa inwestycja Pomorskich Domów będzie naprawdę piękną realizacją. Urody dodawać jej będą zwłaszcza duże zielone ogrody, które otaczać będą każdy z budynków.

Dodajmy, że obydwa budynki realizowane w ramach tego projektu już znalazły swoich miłośników – domy są wstępnie zarezerwowane.

Zachęcamy do obejrzenia najnowszej galerii zdjęć, dokumentującej postępy prac budowlanych. Osoby zainteresowane pełną ofertą mieszkań i domów realizowanych obecnie przez Pomorskie Domy, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem sprzedaży (tel. 607 607 464).

Tynkujemy, drenujemy...

 

Ledwie przed miesiącem pisaliśmy na temat pierwszych instalacji elektrycznych, które pojawiły się w budynku Małego Portu, a dziś niemal wszystkie kable schowane są już pod gładką powierzchnią gipsowych tynków. To najlepszy dowód, że prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym na wstępie harmonogramem i nawet na chwilę nie zwalniają tempa. Widać to także na zewnątrz budynku - w ostatnich dniach robotnicy rozpoczęli roboty związane z odwodnieniem całego terenu inwestycji. Fachowo ułożony system drenów zapobiegać będzie w przyszłości ewentualnemu zalaniu fundamentów i ogrodów podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Fachowcy gotowi są już także, by rozpocząć kolejny etap prac - przygotowanie wylewek w poszczególnych lokalach i częściach wspólnych Małego Portu.

Przypominamy, że w sprzedaży pozostało już tylko jedno wolne mieszkanie - 3-pokojowy lokal o powierzchni 44,9 m2 z dużym, 16-metrowym pokojem dziennym, przytulną sypialnią (10,6 m2) oraz praktycznym gabinetem (7 m2). Cena tego mieszkania to 237 521 PLN. Osoby, które chciałyby "na żywo" obejrzeć to ostatnie wolne mieszkanie, zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży (tel. 607 607 464).

Pierwsze okna na "Jutrzenki"

 

Nasza nowa inwestycja - Willa Jutrzenki - wprost rośnie w oczach, a urody dodają jej z pewnością nowe lśniące okna, których montaż rozpoczęto w ubiegłym tygodniu. To wysokiej klasy stolarka okienna PCV w kolorze ciemnego dębu, która pięknie podkreśla wyjątkowy charakter tego projektu. Dodajmy, że okna pojawiły się już także w dachu budynku - solidne i trwałe okna Fakro prezentują się naprawdę okazale.

Ale to nie wszystko - niemal gotowa jest już także cała połać dachu wykonana techniką "blachy na rąbek" w kolorze grafitowym. Do ułożenia zostało zaledwie kilka arkuszy, które fachowcy zamontują w najbliższych dniach.

Warto też nadmienić, że teren budowy jest już dobrze oznaczony - na froncie stanęła duża kolorowa tablica informacyjna, z pięknymi wizualizacjami przyszłej Willi Jutrzenki. Jeśli zatem ktoś osobiście zechce obejrzeć naszą nową inwestycję, znajdzie ją bez trudu. A naprawdę warto obrać kierunek na ul. Jutrzenki - to cicha, spokojna osowska ulica, doskonałe miejsce do zamieszkania.

Przypomnijmy, że w ramach projektu przygotowane zostaną dwa duże bliźniacze budynki (212 m2 każdy), w których dostępnych będzie aż pięć przestronnych sypialni, dwie łazienki i wygodna kuchnia z aneksem. Budynki mają też dodatkową zaletę - możliwość zagospodarowania ponad 30 m2 poddasza! A jeśli dodać do tego, że każdy z nich wzbogacony zostanie o piękny ogród (530 m2), można powiedzieć już tylko jedno - tu naprawdę warto zamieszkać!

 

Mały Port już pod dachem!

 

Mały Port - nowa inwestycja Pomorskich Domów - na dobre wpisał się już w krajobraz gdańskiej Osowej. Wiedzą o nim wszyscy, którzy na trójmiejskiej mapie mieszkaniowej szukają nowego przytulnego lokum.

Sprawna ekipa budowlana realizuje obecnie ostatni etap prac związanych z wykończeniem dachu budynku oraz obróbek blacharskich. Zaraz potem na terenie inwestycji pojawią się fachowcy, których zadaniem będzie rozprowadzenie pionów instalacyjnych oraz instalacji elektrycznych. Równocześnie, na zewnętrznych ścianach budynku naniesiony zostanie pierwszy tynk.

Zainteresowanie ofertą Małego Portu wśród mieszkańców Trójmiasta dowodzi, że inwestor doskonale wybrał zarówno miejsce realizacji, jak i ostateczny kształt projektu. Zarezerwowano już osiem spośród 12 dostępnych mieszkań, a wkrótce podpisane zostaną pierwsze umowy deweloperskie. I nie ma się co dziwić - Mały Port to naprawdę ciekawy projekt. Kameralny charakter zabudowy gwarantuje spokój i komfort mieszkania, a dobra lokalizacja inwestycji gwarantuje sprawną komunikację z pozostałymi częściami miasta.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkań inwestycji Mały Port. Osoby zainteresowane zakupem nowego lokum powinny czym prędzej skontaktować się z naszym działem sprzedaży. Zachęcamy także do wizyty w naszej galerii - znajdą tam Państwo najnowsze zdjęcia z placu budowy tej inwestycji.

 

Willa Jutrzenki rośnie w górę!

 

Prace budowlane na terenie nowej inwestycji Pomorskich Domów - Willi Jutrzenki - idą "pełną parą"! Ledwie przed trzema miesiącami inwestor wkopał pierwszą łopatę, a dziś trwają już prace nad budową więźby dachowej. Lada dzień w budynku pojawią się też pierwsze okna. Tak duże tempo prac wynika m.in. z doskonałych warunków atmosferycznych, które pozwoliły wykonywać roboty budowlane niemal bez żadnych przerw. Inwestor zakłada, że projekt gotowy będzie do zamieszkania już w październiku br.

Willa Jutrzenki to inwestycja, która z całą pewnością zasługuje na uwagę - dwa piękne domy bliźniacze położone przy ulicy Jutrzenki, każdy z nich o powierzchni 212 m2. Na dwóch poziomach każdego z domów dostępnych będzie m.in. 5 dużych pokoi i dwie piękne łazienki. Dodatkowo, możliwe jest także użytkowe zagospodarowanie dużego poddasza.

Każdy z domów otoczony zostanie zielonym ogrodem, a ogrzewanie podłogowe na poziomie parteru i w każdej łazience dostarczy niezbędne ciepło. Więcej informacji na temat tego wyjątkowego projektu znaleźć można w zakładce Oferta.