24.01.2024

Wybierz Pruszcz! 6 powodów, dla których warto zamieszkać w Pruszczu Gdańskim.

pru_3+-+8.jpg
Czyste powietrze, brak korków czy stref płatnego parkowania, dostęp do usług i edukacji i niższe koszty życia - to tylko niektóre zalety, jakie wymieniają mieszkańcy mniejszych miast, zlokalizowanych w pobliżu Trójmiasta. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miast "skrojonych na miarę potrzeb" w ostatnim czasie stał się Pruszcz Gdański.

 

1. Świetna komunikacja z całym Trójmiastem

Miasto leży tuż przy autostradzie i obu obwodnicach. Świetny dojazd do Trójmiasta zapewnia też kolej - raptem 10 minut jazdy pociągiem od centrum Gdańska.

 

2. Brak stref płatnego parkowania

Przyzwyczajeni do godziny parkowania za ok. 6 zł/h w Gdańsku, Gdyni i Sopocie – w Pruszczu nasze kieszenie mogą odetchnąć. Ogólnodostępne parkingi w Pruszczu są darmowe.

3. Komfort i kameralna atmosfera

Niższa zabudowa oraz znacznie mniejsza gęstość zaludnienia sprawia, że w Pruszczu czujemy się dużo bardziej komfortowo. Przekłada się to na mniejsze tempo życia, pozwalające zredukować poziom stresu, a także daje nam więcej czasu na realizowanie życiowych pasji, spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

niska zabudowa osiedla Bonus

4. Święty spokój i bezpieczeństwo

Pruszcz Gdański to też miejscowość, w której średni poziom hałasu jest znacznie niższy aniżeli w Trójmieście. Wskaźniki przestępczości również są ponad 2x niższe aniżeli w sąsiednim Gdańsku

5. Edukacja na najwyższym poziomie

Pruszcz może poszczycić się bogatą ofertą edukacyjną. Zaczynając od żłobków – zarówno miejskich, jak i prywatnych, a kończąc na szkołach średnich, a ilość chętnych na 1 wolne miejsce utrzymywała się na niższym poziomie aniżeli w ościennych miastach. Zatem szansa na wymarzone przedszkole lub liceum jest znacznie wyższa!

6. Wachlarz usług

Pruszcz może poszczycić się szerokim wachlarzem ofert salonów fryzjerskich, kosmetycznych, a także placówek medycznych (np. Luxmed). Młode osoby z pewnością docenią fakt, że można też liczyć na auta, rowery i hulajnogi na minuty, usługi kurierskie (np. jedzenie na dowóz) czy taksówkarskie (popularne aplikacje jak Bolt czy Uber).


Wpis nawiązuje do artykułu napisanego przez Macieja Karolczuka na łamach portalu Trójmasto.pl na zamówienie Pomorskich Domów. Link: https://dom.trojmiasto.pl/Cicho-bezpiecznie-i-bez-korkow-Tak-tez-mozna-zyc-n185542.html

 
powrót do aktualności

Zobacz także

Źródło 1
06.05.2024

Domy u Źródła Marii

Nowa inwestycja wkrótce w sprzedaży

Zobacz więcej

Zapytaj o mieszkanie!

Skorzystaj z formularza, a nasi doradcy oddzwonią w ciągu kilku godzin

Agnieszka Skierka
Specjalista ds. sprzedaży
Opiekun inwestycji Bonus
603 510 839

Barbara Robak
Specjalista ds. sprzedaży
Opiekun inwestycji Sono, Luna, Domy u Źrodła Marii
607 607 216
Komercjalizacja
Wynajem lokali
607 607 464
* pola wymagane
* pola wymagane